Peep Mardiste # (KOV2013)

Ma olen kodanikuühiskonna aktivistina üle 10 aasta Tartu arengukavade ja planeeringute protsessides kaasa löönud, mõnda aega olin ka volikogu linnamajanduskomisjoni liige. Üldistavalt saab öelda, et linnavalitsusel on puudu jäänud huvist ja oskusest asju nii ajada, et oluliste otsuste puhul oleks eri huvigrupid ära kuulatud. Koduse Supilinna näitel meenuvad kohe võitlused Herne tänava kõnniteede ja Kroonuaia tänava puudeallee teemadel, mitmetest majaehituse probleemidest rääkimata.

Üksteise süüdistamine meedias ja käre kirjavahetus ei tee kedagi õnnelikuks ja võiks sootuks olemata olla, kui linnavõim suudaks linlastega asjad rahulikult läbi arutada. Seda muutust pole loota, kui linnavolikogusse ei tule vabade kodanike liikumist, kes saaks tervet mõistust rakendades rahulikult Tartu asja ajada. Vähem parteilisust teeks volikogus ja linnavalitsuses ainult head. Rohkem tervet mõistust võiks ära hoida rumalusi a la Kroonuaia sild ja keskenduda sellistele teemadele, nagu kogukondade toetamine, keskkonnahoid, lastesõbralikkus ja demokraatlik kontroll läbi siduvate rahvahääletuste.

Olen elupõline tartlane – elanud pikalt Annelinnas, siis Ülejõel ja nüüd Supilinnas. Reisinud maailmas väga palju, elanud ka Brüsselis ja Genfis ning näinud teistes linnades lahendusi, mis väärt ka Tartus rakendamist. Olen õppinud, õpetanud ja töötanud Tartu Ülikoolis, juhtinud erinevaid vabaühendusi ja tegutsenud konsultandina. Eelmistel kohalikel valimistel olin roheliste esinumber ja linnapeakandidaat, täna toetan rõõmuga Vabakunna võrgustikku.

E-post:
pepe@ut.ee